0 532 242 52 21

OPTİMUM PSİKOLOJİ KONYA

İnsan fizyolojik, psikolojik ve sosyal olarak bütün bir sağlık içindeyse tam anlamıyla sağlıklı bir insan niteliğine sahip olur. Bedeninde fizyolojik rahatsızlık bulunan bir kişi ertelemeden bir sağlık kuruluşuna başvurmaya karar verir. Çünkü fiziksel bir acı duymaktadır ve sağlık probleminin artma ihtimalinin endişesini yaşar. Peki psikolojik veya sosyal olarak sorun yaşayan kaç kişi bu alanın uzmanlarından ertelemeden destek almaya karar verir? Genel olarak psikolojik veya sosyal hayata ilişkin problemler şiddetle artınca, son noktada hissedildiğinde destek almak bir seçenek olarak görülmektedir. Oysa nasıl ki bedensel bir rahatsızlıkta erken tanı ve tedavi önemliyse psikososyal sorunlarda da erken müdahale son derece mühimdir.

 

Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık Konusunda Doğru Uzman Ya da Merkeze Nasıl Ulaşırım – Konya Optimum Psikoloji

Psikolojik destek söz konusu olduğunda desteğin alınacağı kurum ve uzman büyük önem taşımaktadır. Bu konu için detaylı bir araştırma ile kendinize en uygun seçimi yapmanız mümkündür. Tercih edeceğiniz kurumda hangi tekniklerin uygulandığı, hangi alanla spesifik olarak ilgilenildiğini önceden bilmenizde fayda vardır.

Optimum Psikoloji Konya ve Optimum Psikoloji Antalya yetkin kadrolarıyla psikolojik danışmanlık ve psikolojik destek alanında hizmet vermektedir. Çok yakında Optimum Psikoloji Ankara da kapılarını alanında uzman bir ekip ile açacaktır. Psikoloji Optimum psikolog, psikolojik danışman, pedagog, aile danışmanı ve aile terapistlerinin sevgi ve emekle kendilerini geliştirip, yetiştirdikleri bir alandır. Optimum Konya ve Optimum Antalya kadrosu özenle ve özgüvenle çalışmalarını sürdürmektedir. Ekibin bir parçası olmak isteyen birçok psikolog, psikolojik danışman, klinik psikolog, sosyal hizmet uzmanı ise Optimum Psikoloji iş ilanlarını takip ederek başvurularda bulunmaktadır. Optimum Psikoloji yeni uzman alma safhasında büyük bir titizlik göstererek en iyileri bünyesine katmayı amaçlamaktadır.

Psikolojik destek almak için yer olarak Konya’yı tercih edecek olan kişiler öncelikle“Konya psikolog” , “Konya ücretsiz aile danışmanlığı”, “Konya emdr” gibi birçok anahtar kelimeyle aramalar yapmaktadır. Şehir dışından yapılan aramalar ise çoğunlukla “Telefon ile psikolojik destek”,“Online psikolojik destek” “online psikolog” gibi kelime öbekleriyle de arama yapabilmektedirler. Bu aramalar sizi Optimum Psikoloji ’nin web sitesine yönlendirecektir. Optimum Psikoloji’nin web sitesinde klinik psikolog, psikolog, psikolojik danışman ve aile terapisti kadrosuna dair detaylı bilgi edinmek mümkündür. Web sitesini ziyaret edenler iletişim bilgilerine ulaşabilecekleri gibi birçok makaleden de ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Optimum Psikoloji resmi web sitesi: ‘www.optimumpsikoloji.com.tr’ dir.

 

Optimum Psikoloji Konya Çalışma İlkeleri

Konya Optimum Psikoloji; aile danışmanlığı, cinsel terapi, EMDR terapisi, çocuk ve ergen danışmanlığı, yetişkinlere yönelik bireysel ve psikolojik danışmanlık alanlarında danışanlarına kaliteli bir süreç sağlamaktadır. Seanslarda gösterilen özen aynı şekilde seans sonrası çalışmalarda da sürmektedir. Yüzde yüz danışan memnuniyeti amaçlanmaktadır. Çözüm odaklı bir yaklaşım ile sürdürülen seanslar her bir danışan için en kısa sürede en iyi sonucu alma hedefiyle planlanmaktadır.

Konya Optimum Psikolojinin tüm uzmanları her zaman daha iyi sonuca ulaşmak için ve seans kalitesini her defasında daha da arttırmak için eğitimlerini ilerletmektedirler. Eğitimlerini arttırıp, ilerletmeyi amaç edinen uzmanların başarısı istikralı bir şekilde yükselmektedir. Mesleğini sevgiyle ve özveriyle yapan uzmanların başarılı gelişimi danışan memnuniyetine de yansımaktadır.

 

Optimum Psikoloji Konya’ dan Danışanların Yüksek Memnuniyeti

Danışan memnuniyetini ve seansları büyük bir ciddiyetle ele alan Konya Optimum Psikoloji uzmanları, danışanların olumlu geri dönütleriyle sıkça karşılaşmaktadır. Danışanların yorumlarına ulaşmak için Konya Optimum Psikoloji web sitesinde bulunan Danışan Yorumları başlığına göz atabilirsiniz. Bu başlık altında her bir uzman için o uzmanla görüşmelerde bulunmuş olan danışanların seanslar ile uzman hakkındaki duygu ve düşüncelerini görebilirsiniz.

 

Optimum Psikoloji’ nin EMDR Terapisi’ ndeki Başarısı

Konya Optimum Psikoloji’de EMDR adı verilen psikolojik danışma tekniği seanslarda başarıyla uygulanabilmektedir. EMDR uygulayan uzmanlarımız bu alanda akredite olan kurumlarda eğitimlerini tamamlamışlardır. Ayrıca uygulamalarına destek olacak birçok okumalarda bulunup, EMDR’a ilişkin yoğun çalışmalarda bulunmuşlardır. K

 

EMDR Nedir ?

EMDR(Eye Movement Desensitization and Reprosccessing) Türkçe’ye göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak çevrilmiştir. Güçlü ve etkin bir psikolojik danışma yöntemi olduğu rahatlıkla söylenebilmektedir. EMDR kişinin yaşadığı, olumsuz hislere sebep olan, uzun süredir etkilerinin sürdüğü, hayatına kötü anlamda etkilerde bulunan deneyimlerin, anıların uzman eşliğinde anlamlandırılması ile kişinin bu olumsuz hislerden çıkmasına neden olmasına yarayan bir psikoterapi/psikolojik danışma/psikolojik destek yöntemidir. EMDR terapisinden olumlu ve kesin bir çözüm alınabilmesi için terapistin almış olduğu eğitimlerin yeterli olması çok önemlidir.

Konya Optimum Psikoloji bulunduğu konum itibariyle danışanlar için kolay ulaşılabilirliğe sebep olmaktadır. Özel araçla gelen veya toplu taşıma araçlarını kullanan kişilerin rahatlıkla ulaşabilecekleri bir konum seçilmiştir. Danışanlar için dizayn edilmiş görüşme odaları ve düşünülmüş detaylarıyla seansların kalitesini arttırmak amaçlanmıştır.

Konya Optimum Psikoloji, görüşme odaları, bekleme odası gibi danışanların bizzat bulundukları ortamlara büyük önem verdiği gibi Konya Optimum Psikoloji’nin web sitesi için de aynı ihtimamı göstermiştir. Özenli ve açık bir site düzenlenmiştir. Ayrıca alanında uzman kişiler tarafından yürütülen araştırmalardan edinilen bilgilerin harmanlandığı birçok makaleye ücretsiz ulaşmak da mümkündür. Konya Optimum Psikoloji web sitesi ziyaretçileri kolaylıkla iletişim bilgilerini edinebilmektedirler. İletişim bilgilerini alanlar çalışma saatleri dahilinde mesaj veya arama yoluyla Optimum Psikolojiye ulaşıp detaylı bilgi alabilmektedirler.

 

EMDR konusunda daha detaylı bilgi için: EMDR Terapisi Konya başlıklı makalemi okuyabilirsiniz.

Optimum Psikoloji’ nin kurucusu Klinik Psikolog Fatih UĞUR ve özgeçmişi hakkında detaylı bilgi için, Anasayfa‘ yı ziyaret edebilirsiniz.

Klinik Psikolog Fatih UĞUR hakkında danışanları tarafından yazılmış tüm yorum ve tavsiyeleri okumak için tıklayınız…

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.