0 532 242 52 21

CİNSEL SORUNLAR

Tıpkı beden sağlığımız gibi cinsel sağlığımız da bozulabilir ve bunu farketmemiz bile bazen çok uzun zaman alabilir. Beden sağlığımız bozulduğunda belirtilerden biz bunu anlayıp tıbbi yardım alarak bunun üstesinden gelebiliyoruz, işte benzer şekilde cinsel yaşamımızdaki bozulmalar da aslında birçok belirti ile karşımıza çıkabilir. Öncelikle cinsellikle ilgili cinsel işlev bozukluklarının tamamı, çiftin ortak problemidir ve psikolojik yardım sürecine çift birlikte başlamalıdır.

Bu süreçte cinsel terapi eğitimi almış bir psikolog-klinik psikolog-psikolojik danışman-hekim  veya psikiyatristten yardım alınması önem taşımaktadır. Cinsel sorunlarla ilgili psikolojik yardım alınmaması, bu sorunların görmezden gelinmesi ilişkilere ciddi zararlar verebilmektedir.

Evlendiği günden itibaren 3 yıl cinsel ilişkiye girememiş ama buna rağmen de yardım almaya çekinmiş bir çiftin çektiği sıkıntıları tahmin etmek hiç de zor değildir. Cinsel İşlev Bozuklukları kader değildir, psikolojik yardım alınarak kolaylıkla halledilebilen sorunlardır. Cinsel sorunlarınızın çözümü konusundaki en kritik ve en önemli adım, ilk danışma seansına başlanması aşamasıdır. B

u aşamadan sonra her şey çok daha kolaylaşmakta ve çiftler korktukları kadar zor bir durum olmadığını farketmektedir. En yaygın görülen cinsel işlev bozuklukları; Vajinismus, Erken Boşalma, Kadın-Erkek Cinsel İsteksizliği ve İktidarsızlık tır.

 

Cinsel Terapi Danışmanlığı Konusunda Kimlerden Yardım Alabilirim?

Bu konuda, ‘Konya’ da Psikolog, Psikolojik Danışman, Cinsel Terapist veya Aile Danışmanı Ararken Dikkat Etmeniz Gerekenler’ başlıklı yazımı mutlaka okuyunuz.