0 532 242 52 21

İSTANBUL BAKIRKÖY VAJİNİSMUS TERAPİSİ – CİNSEL İLİŞKİYE GİREMEME SORUNU

Psikolojik Danışman Fatih UĞUR – İstanbul Bakırköy Vajinismus Terapisi
“Mutlu Yetişkin – Mutlu Çift – Mutlu Cinsel Yaşam

Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden Psikolojik Danışman ünvanıyla mezun olan Fatih UĞUR, Halen İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında master eğitimine devam etmektedir. EMDR Terapisi ve Cinsel Terapi eğitimleri başta olmak üzere birçok eğitim almıştır. Vajinismus Sorununda (Cinsel İlişkiye Girememe, Cinsel İlişki Korkusu, Cinsel İlişkide Kasılma) EMDR Terapisinin Etkiliği üzerine çalışmaları bulunmaktadır. İstanbul Bakırköy Vajinismus Terapisi.

CİSED’ den almış olduğu Cinsel Terapi Eğitimi Ana Başlıkları Şu Şekildedir:
1. Vajinismus Terapisi (cinsel ilişkiye girememe, cinsel ilişkide kasılma ve cinsel ilişki korkusu)
2. Disparoni Terapisi (Ağrılı Acılı Cinsel İlişki)
3.Erken Boşalma Terapisi
4.Cinsel İsteksizlik Terapisi
5.Ereksiyon Problemleri Terapisi
6. Boşalma ve Orgazm Sorunları Terapisi
7.Geç Boşalma Terapisi
8. Cinsel kimlik ve yönelimle ilgili sorunlar.

İstanbul Vajinismus, Avrupa Yakası Vajinismus ve İstanbul Bakırköy Vajinismus alanında ilk olarak akla gelen kişi olma hedefiyle çalışmalarına devam etmektedir. Tüm psikolojik sorunlar ve cinsel sorunlarla ilgili olarak psikolojik destek ve psikolojik danışma hizmeti vermektedir. 

İstanbul Bakırköy Vajinismus ve Cinsel İlişkiye girememe sorunuyla ilgili olarak Cinsel Terapist arayışında olan kişiler genellikle internet üzerinden ‘İstanbul Vajinismus Terapisi, İstanbul Bakırköy Vajinismus Terapisi, İstanbul Avrupa Yakası Vajinismus, İstanbul Cinsel İlişkide Kasılma, İstanbul Cinsel İlişki Korkusu, İstanbul En İyi Cinsel Terapist, İstanbul Cinsel Terapi’ gibi aramalarla doğru cinsel terapiste veya uzmana ulaşmaya çalışmaktadır. Ancak bu şekilde aramalarla ulaşılan kişiler gerçekten bu konularda eğitimli kişiler midir? İşte bu noktada İstanbul Vajinismus Terapisi alanında yardım alacağınız psikolojik danışman/cinsel terapiste karar verirken öncelikle bu kişilerin almış olduğu eğitimlere dikkat etmek gerekmektedir.

 

Ayrıntılı Bilgi ve Randevu İçin İletişim: 0 532 242 52 21 

Adres:Larin Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Atakoy 4. Kısım Behçet Kemal Çağlar Cad. O-179 D:12
Bakırköy/İstanbul

 

VAJİNİSMUS NEDİR? – İstanbul Bakırköy Vajinismus Terapisi – Cinsel Terapi

Vajinismus, genellikle eşle ilk cinsel ilişki denendiğinde ortaya çıkan bir psikofizyolojik bozukluktur. İstanbul Vajinismus Terapisi alanında en etkili çözüm cinsel terapidir. Yaygın olarak ilk gece korkusu ve efsaneleri sonucunda ortaya çıkmaktadır ancak ilerleyen yıllarda da vajinismus ortaya çıkabilir, çocuk sahibi olduktan sonra bile vajinismus ortaya çıkabilir. Cünkü sorun vajinada değil, beyindedir. Vajinismus, cinsel terapi ile 2 GÜN GİBİ KISA BİR SÜREDE kesin olarak çözülebilmektedir.

Vajinismusun başlıca özelliği, cinsel ilişki ve vajinal penetrasyon denendiğinde, başta vajinanın dış üçte birini çevreleyen perianal kaslarda olmak üzere tüm vücutta bir kasılma, endişe, korku, tiksinme ve panik hali olmasıdır. Vajinismuslu kadınlar, bacaklarını açılmalarını engelleyecek boyutta sıkıca kapatır ve elleriyle eşini iter. Genel olarak bu sorunu yaşayan bayanlar, vajinalarının çok dar olduğunu ya da orada bir delik olmadığını iddia ederler.

Normalde ise vajina, esneyebilen, genişleyebilen uzayabilen esnek bir organdır. Bu sorunu yaşayan çiftler; cinsel ilişkiye giremiyoruz, eşimle birlikte olamıyoruz, ağrılı acılı cinsel ilişki yaşıyoruz, ilk gece korkusu devam ediyor, cinsel ilişkide birden korku geliyor ve cinsel ilişkide çok kasılıyorum şeklinde şikayetlerle,  istanbul vajinismus terapisi ile ilgili araştırma yapmaya başlarlar.

İstanbul Vajinismus terapisi konusunda genellikle, istanbul vajinismus terapisi merkezleri, istanbul vajinismus terapisi, avrupa yakası vajinismus, istanbul bakırköy cinsel terapi, istanbuldaki en iyi cinsel terapist, en iyi vajinismus tedavi merkezi, istanbuldaki en iyi psikolog  gibi anahtar kelimelerle doğru cinsel terapiste ulaşmaya çalışırlar. Ancak bu aramalarla ulaşılan kişi gerçekten en iyi cinsel terapist midir? Ya da ulaşılan merkez en iyi cinsel terapi merkezi ya da vajinismus terapi merkezi midir? Ya da o kişi gerçekten cinsel terapist midir? Bu konuda öncelikle dikkat edilmesi gereken konu, vajinismus terapisi konusunda yardım alacağını kişinin, gerçekten bir ruh sağlığı profesyoneli olup olmadığı ve cinsel terapi eğitimi almış olup olmadığıdır.

 

%100 Tedavi Edilebilen Geçici Bir Rahatsızlık

Vajinismus, %100 tedavi edilebilen ve çözümü konusunda garanti verilebilen bir rahatsızlıktır.  Vajinismus terapisi ve tedavisi konusunda kesin ve kalıcı çözüm Cinsel Terapi’ dir. Bunun dışında sadece penis vajina birleşmesini hedef alan kısa ve kestirme çözümler, kadında cinsel isteksizliğe yol açmaktadır. Vajinismus, cinsel terapi ile 2 GÜN GİBİ KISA BİR SÜREDE kesin olarak çözülebilmektedir.

DSM V’ e göre tanı kriterleri

Genital pelvik ağrı/penetresyon bozukluğu:

  1. .En az yaklaşık 6 ay boyunca aşağıdaki belirtilerden bir ya da daha fazlasını sürekli/tekrarlayan şekilde yaşanması ile tanı koyulur.
  2. . Vajinal ilişki/penetrasyon sırsında belirgin bir zorluk
  3. . Vajinal ilişki/penetrasyon sırsında belirgin vulvavajinal ya da pelvik ağrı
  4. . Vajinal penetrasyonda vulvavajinal veya pelvik ağrı konusunda belirgin bir korku ya da anksiyete
  5. .Vajinal penerasyon teşebbüsü sırasında pelvik kasların belirgin bir şekilde kasılması/gerilmesi (APA, DSM 5, 2013)


Vajinismustan Erkek ve Kadın Nasıl Etkilenir?

Vajinismus, kadının kendinde bir eksiklik olduğunu düşünmesine ve eşine karşı suçluluk duymasına yol açar. Erkekte ise, öfke ve kırgınlığa ve bazen bekaret konusunda şüpheye yol açmaktadır. Zaman zaman bu sorun, adli olaylara, boşanmalara ve fiziksel şiddet olaylarına neden olmaktadır. Bu nedenle zaten %100 garanti olarak çözülebilen bir sorun olduğu için bu sorunu yaşayan çiftlerin zaman kaybetmeden yardım almaları daha az yıpranmayla bu süreci atlatmalarını sağlayacaktır. Aksi halde, boş yere kırgınlık öfke ve gerginliklerle geçen cinsel yaşamın olmadığı yıllar ayrı bir üzüntü kaynağı olacaktır. ‘Madem bu kadar kolaydı, neden bu kadar bekledik?’ sorusu akıllara gelecektir.

Vajinismus, yapılan bir araştırmaya göre cinsel terapi kliniklerine başvuran kadınların getirmiş oldukları cinsel sorunların % 65 ini oluşturmaktadır. Ancak vajinismus ve cinsellikle ilgili diğer sorunlar ve konular toplumumuzda rahat konuşulabilen konular olmadığı için ve çok bastırıldığı için bu konuda yardım almayan ne sorun yaşadığını bile bilmeyen çok sayıda kişi olduğu kanaatindeyiz.

 


Vajinismusun Nedenleri – İstanbul Bakırköy Vajinismus Terapisi

Toplumumuzda, kız çocukları daha küçük yaşlardayken kendilerini kapatmaları geketiğini öğrenerek çok sevdiği aile büyüklerinin telkinleriyle yetişirler. Ancak bu telkinlerin devamında ileride evlendiği zaman rahat olabileceği kısmı genelde ifade edilmez. Bu nedenle, kendi mahremlerini büyük bir gizlilikle korumayı öğrenen kadınlar, bilmedikleri ve hiçbir zaman öğretilmeyen cinsel hayata dair kapıları ilk gece araladığında ise büyük bir panik ve karmaşa yaşarlar. Bu açıdan bakıldığında en önemli nedeni, kadınlara da erkeklere de cinsel eğitimin verilmemesidir.

Cinsellikle ilgili eğitim genel olarak, düğün sürecinde sağdıçlar ve gelin ve damadın evli arkadaşları tarafından verilmektedir. Ancak sağdıç olan kişiler veya diğer bilgi veren arkadaşlar, eğer kendileri de vajinismus yaşamışlarsa ve cinsellikle ilgili hatalı bilgileri ve hurafeleri fazla ise gelin ve damadın zihnini yanlış bilgilerle doldururlar ve bu da vajinismus yaşamalarına yol açar. ‘ ilk gece çok acır’ ‘ilk geçe çok kanar, kanaman fazla olursa ara hastaneye götürelim’ ‘ilk gece mutlaka ilişkiye girin yoksa kalır gider’ ‘zar patlayınca çok fazla acıyor’ ‘çok zorlarsanız kadın ölebilir fazla zorlamayın’ gibi birçok hurafe, çiftin vajinismus yaşamasına yol açabilir.

Diğer etkenler:

-İlk cinsel ilişki denemesinde acele edilmesi vb nedenlerle acı duyma

-Cinsel şiddet, taciz, tecavüz vb cinsel travmalar

-İstemeden zorla evlendirilme, eşini sevmeme, eşle iletişim sorunları

-Olumsuz dinsel ve ahlaki şartlanma

-Başarısızlık korkusu ve performans kaygısı

-Gebelik korkusu

-Obsesif veya borderline kişilik özellikleri taşıma

 

Evli Hatta Çocuğu Olan Kadınlar da Vajinismus Olabilir!  – İstanbul Bakırköy Vajinismus Terapisi

Vajinismusta sorun her ne kadar fizyolojik belirtilerle kasılmalar ve panik haliyle ortaya çıksa da, sorun vajinada ya da vücutta değil beyindedir. Bu nedenle, ilk ilişki gerçekleşip sonraki ilişkilerde vajinismus ortaya çıkabilir. Çocuk sahibi olduktan sonra bile vajinismus ortaya çıkabilmektedir. Bu konuda kesin ve kalıcı çözüm için Cinsel Terapi alınmalıdır.


Çözülebilen Geçici Bir Rahatsızlıktır – İstanbul Bakırköy Vajinismus Terapisi

Vajinismus yaşayan kadınlar, tam bir iyileşme gösterecekleri için şanslıdırlar. Vajinismus tedavisinde kalıcı kesin çözüm yalnızca Cinsel Terapi ile mümkündür. Ayrıca, vajinismus cinsel terapisinde hiçbir cerrahi müdahale ya da girişimsel müdahaleleri kullanmak gerekmez. Herhangi bir ilaç kullanması gerekmemektedir kadınların. Yapılması gereken tek ve en önemli şey, çiftin iyi bir rehber olacak cinsel terapisti bulması ve iyileşme arzularının olmasıdır.


Vajinismus Terapisi’ nde Çalışma İlkeleri Neler Olmalı?

-Gizlilik : En temel ilke gizliliktir. Vajinismus terapisi süresince anlatılan paylaşılan her şey gizli olmalıdır. Terapist yasal suç oluşturmayan her türlü sırrı mutlak saklamakla yükümlüdür.

-Şahitlik konusu: Eğer herhangi bir adli durum oluşursa cinsel terapist bir tarafın şahidi olmaz, her iki tarafa da eşit davranır.

– İşbirliği: Danışanlar kendisine önerilen kitapları, ders notlarını okuyarak, eğitim DVD’lerini seyrederek not tutarak ve istenilen ask oyunlarını uygulayarak azami işbirliği yapmalıdır.

-Çiftin Ortak Katılımı: Vajinismus, çiftin ortak sorunudur. Vajinismus terapisinde seansların çoğuna çiftin birlikte katılımı gerekmektedir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

H.D. (Danışan) | Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Benim sorunum eşimle cinsel birliktelik yaşayamamaktı. Cinsel birliktelik konusunda fazlaca korkuyordum. Evlendik ve ilk birlikteliğimizi korka korka 2 ay sonra yapabildik. Benim için bu birliktelik sadece şiddetli bir acı olarak kaldı. Bundan sonra tekrar birlikte olamadım. Çok korkuyordum. Aklımda sürekli “çok acıyacak” düşüncesi kaldı. Birçok araştırma yaptım ve vajinismus terapisi konusunda bana yardımcı olabilecek birini bulduk eşimin desteğiyle. Yani Fatih Bey’i. İyi ki Fatih Bey’i seçmişiz diyorum. Cinsel terapi sürecine başladık ve yaklaşık 1.5 ay gibi bir süre sonunda mutlu sona ulaştık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. EMDR denen bir teknik ile aklımdaki bütün korkuları attım. Moral vermesi, desteklemesi hep iyi ve güzeldi telkin etmesiyle bu sorundan kurtuldum. Süreçte herşey çok güzel ilerledi. Basit ev ödevleri ve alıştırmalar yaparak başarıya kolayca ulaştık. Gönül rahatlığı ile bu sıkıntıları yaşayan herkese Fatih Bey’i tavsiye ederim. Korkmayın siz de başarabilirsiniz!

B.A. (Danışan) |  Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Cinsellikte isteksiz ve sorunluyduk. Evleneli 2,5 yıl olmasına rağmen tam anlamıyla cinsel ilişkiye girememiştik, cinsel ilişki esnasında kasılma yaşıyordum ve her denememiz acı ve hüsranla sonuçlanıyordu. Bu yüzden alıngan olup gereksiz kavgalar ve tartışmalar yaşıyorduk. Sorunumuzun vajinismus olduğunu öğrendik ve vajinismus terapisi konusunda yardım alabileceğimiz bir cinsel terapist aramaya başladık. Mutlu gitmeyen evliliğimizde ve içinden çıkamadığımız bir durumdayken yardım almaya karar verdik. Fatih UĞUR’ dan yardım almaya karar verdik. Danışma süreci gayet iyi ve istekli ilerledi. Başarılı oldukça daha istekli ve memnun kaldık. Bence birbirini seven iki insanın önce bir sorun olduğunu kabul edip daha sonra birlikte karar verip çözüme gitmeleri gerekir. Gurur meselesi ve utanıp dillendirmemek çok büyük hata. İlk önce kendimiz için mutlu ve huzurlu bir evlilik istiyorsak daha sonra da dünyaya getirmek istediğimiz çocuklar için kesinlikle yardım almak gerekiyor. Bu süreçte bize yardımları ve bizi doğru bir yola koyduğu için ve 7 seans gibi kısa bir sürede çözüme kavuşturduğu için Fatih Bey’e çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Gelmek isteyen her çifte tavsiye ederiz.

Çağrı (Danışan) | Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Fatih bey ile bir doktor arkadaşımızın tavsiyesi sayesinde aile danışmanlığı yardımı almak üzere tanıştım yaklaşık bir aydır kendisiyle görüşme halindeyiz yalnızca aile danışmanlığı değil normal hayattaki sorunlarımız bazen başka baş edemediğimiz konularda da tavsiyesini görüşlerini aldım ve almaya da devam ediyorum. İlk zamanlara göre şimdi eşimle problemlerimizi yavaş yavaş halletmeye başladık gibi sanki bize evliliği gerçek anlamda ne olduğunu öğretmeye başladığını hissediyoruz eşimle şu sıralar. Şunu içtenlikle söyleyebilirim ki alanında gerçekten uzman bir psikolojik danışman ve bir şekilde size kendinizi iyi hissettiriyor. İyi ki sizi tanımışız Fatih bey şu an belki de eşimle hala bir ilişkimiz varsa bunu büyük ölçüde size borçluyuz. Yolunuz her daim açık olsun,başarılarınız devamını canı gönülden dilerim.

Gül (Danışan) | Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Hayatımın en kötü döneminde ağlamaklı bi sesle aramıştım Fatih beyi.Internetten bulmuştum kendisini.Yogun olum korkusu yaşıyordum. aradigim ilk gün randevu verdi.güler yuzu ve samimiyetiyle dogru bir tercih yaptığımı ilk gorusmede anladım. inanın ilk seansta sıkıntılarımin yarısı gitmişti. Seanslara devam ettikçe geçmişteki bir cok sıkıntının birikip dışa olum korkusu olarak vurduğunu anladım. Emdr Tekniği ile Teker teker çözdük sıkıntıları halada seanslar devam ediyor. Evden dışarı çıkmak bile istemezken şimdi sokaklarda psikolojik danışman fatih uğur bey var emdr var diye bağırmak istiyorum ?kendimi fatih uğur bey ve sihirli degnegiyle (emdr)tanıştığım için çok şanslı hissediyorum?.sizde yardım almaya karar verdiyseniz fatih uğur bey işini çok iyi yapan biri ve İstanbul’ da. bırakın hayatınıza dokunsun.pişman olmayacaksınız…

Merve (Danışan) |  Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Fatih Bey’i facebook sayesinde tanıdığım ve destek aldığım bir uzmandır.İşinde oldukça başarılı bulduğum psikologum Fatih Bey’in yanından her seans sonrası mutlulukla ayrıldım??????Benim de herkes gibi anlatacak çok şeyim,içinde boğulduğum problerim,dinmeyen gözyaşlarım vardı.Daha ilk seansımızda emin olunki %50 hepsi azaldı.Özellikle göZyaşlarım…Sonraki seanslarımızda Fatih Bey beni mucize EMDR tekniği ile tanıştırdı.Nedir bu EMDR derssniz başta anlamlandıramadığım Fatih Bey sayesinde gücüne inandığım içimden çok sevdiğim yeni bir ben çıkartan mucize teknik.Biraz daha açacak olursak ;kötü anılarımızı hafızamızdan silmek tabikii mümkün değil ama EMDR ile kötü anı ne varsa barışıyorsunuz.Şöyle bir durum var ki yöntemi ne kadar Mucize olsada etkili bir yöntem olsada işin sırrı psikolojik danışmanınızın başarısında.İşte tam bu noktada bu sayfayı okuyan herkes Kesinlikle Fatih Bey ile tanışmalı. Profosyonelliğiyle samimiyetiyle özellikle sabrıyla beni mesleğindeki başarısına hayran bıraktı.Bugün kendisiyle son seansımız olacak.İnanın sorunumun bittiğine üzülsemmi sevinsemmi bilemiyorum.Burdan kendisine sonsuz kere teşekkürlerimi iletiyorum.Meslek hayatında istediği başarıya ulaşmasını diliyorum.İyiki sizi tanıdım.Çünkü sizin sayenizde kendimi tanıdım.İyiki varsınız.

Ö. T. D. (Danışan) | Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Benim sorunum oğlumun tacize uğraması ve bizim hayatımızı alt üst eden bir olaydı. İnternetten bu olayla nasıl baş edebilirimle başladım ve Fatih bey ile tanıştım. Oğlum 7 seans EMDR aldı. Ben de aynı şekilde EMDR aldım. Sonuçlar oğlum ve benim için çok iyi. Hayata bakış açımız daha iyi ve olumlu oldu. Artık çocuklarım hakkında daha dikkatli ve tedbirli bir anne oldum. Bu konuda Fatih beye sonsuz teşekkür ederim.

N – Aksaray (Danışan) | Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Sorunum 9 yıllık evliliğimde çocuk sahibi olamayışım ve buna bağlı zannettiğim bazı tatsız olaylar. Hem beni hem eşimi ve evliliğimizi olumsuz etkilemeye başlayınca psikolojik yardım almaya karar verdim. Danışma süreci 9 seans sürdü ve hep olumlu yönde cevap verdi. Bendeki değişimi gören eşim, ailem ve kendim olmak üzere danışma sürecinden ve Fatih beyden çok memnun kaldık. Fatih beyi internetteki yorumları okuduktan sonra tercih ettim ve hiç pişman olmadım. Uyguladığı EMDR tekniğiyle beni ağır travmadan ve yaşadığım travmaya bağlı takıntılarım yüzünden bitirmek üzere olduğum evliliğimi kurtardı. Sabrından, başarısından ve tecrübesinden dolayı tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Geçmişteki kötü anılarımı unutamıyorum, takıntılarımdan kurtulamıyorum diyenlere sesleniyorum doğru tercih yapın EMDR alın.

M.B. (Danışan) |Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Sorunumuz tam olarak cinsel birleşmenin gerçekleşememesiydi. İlişki denemeleri sırasında gerginleşiyor, kaslarım kasılıyor ve acı duyuyordum. Hatta gün içerisinde kas ağrılarım oluyordu. İnternette araştırma yaptıktan sonra uzman birinden yardım almaya karar verdik. İlk etapta aklımıza bazı soru işaretleri vardı. Acaba psikolojik danışman yeterli olur mu jinekoloğa mı gitsek boşuna zaman ve para kaybı yaşar mıyız?

Neyse ki Fatih Beyle karşılaştık ve bu karmaşadan kurtulduk. Gerçekten sorun psikolojikmiş ve çözüm aslında basitmiş. Psikolojik Danışma süreci olumlu geçti ama yine de son aşamaya kadar acaba olacak mı, ya olmazsa düşüncesi vardı. Bu süreçte en büyük desteği veren eşime olan aşkım daha da arttı onun ve Fatih Bey’in sayesinde psikolojik olarak çok fazla yıpranmadan bu sorundan kurtuldum. Vakit kaybetmeden terapi sürecine başlama gerçekten çok önemliymiş. Fatih Bey’in tutumu, yaklaşımı çok güzel ve her şeyi ayrıntısıyla düşünen bir psikolojik danışman. Kesinlikle tavsiye ederim.

D.b. (Danışan) |Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Fatih beyle tanıştığımda çok zor bir durumdaydım nefes aldığımı bile hissetmiyordum. Facebookta gezerken tesadüfen buldum ve hayatımdaki en güzel tesadüftü. emdr dan bahsetti bana araştırdım faydalı bişey olduğunu anlamıştım ama bu kadar etkili olabileceğini tahmin bile edemezdim. emdr sayesinde iç yolculuğunu tamamlayıp sorunları zihninizde çözebiliyorsunuz ve en önemlisi Fatih beye çok rahat bu yolculuğu emanet edebiliyorsunuz. Fatih bey işinde uzman ve ilk tanıştığınız anda bile yıllardır tanıyormuşunuz izlenimi veren samimi ve içten biri. zor durumda olanların gidebileceği tek adres bence. burdan tekrar herşeyy için teşekkür ederim 🙂

Kübra (Danışan) | Psikolojik Danışman Fatih UĞUR Hakkında

Hayatımın en zor döneminde bana önemli destekleri sağlayan yanında insanın kendini iyi hissettigi bir uzman çok teşekkür ederim hersey icin kesinlikle tavsiye ederim 🙂  verdiği tavsiyeler ile bi arkadaşımı da belki de hayata tutundurdum teşekkür ederim fatih bey hersey icin 🙂 bi çok kişisel sorunlarınızı içtenlikle dinleyen gayet profesyonel çalışan bi danışman kendisi . Geldiğimde yanına depresyonun dibindeydim ilk kez konuşunca sıradışı şeyler diyerek bunu asabilecegimi bna gösteren ilk kişiydi. Kötü bişeyi bna direkt olarak bırak demedi onu nasıl istememeyi ve kötü biseyi nasıl iyi yaparız bunu öğretti . Sevimli güler yüzlü tarafları ile de insana kendini yalnız hissettirmiyor 🙂   

Psikolojik Danışman Fatih UĞUR ‘ un Almış Olduğu Eğitimlerden Bazıları
(
İstanbul Ataköy Bakırköy EMDR Terapisi – Avrupa Yakası EMDR)

– EMDR Terapisi Eğitimi  – Davranış Bilimleri Enstitüsü (Klinik Psikolog Emre Konuk)
– Çocuklarda EMDR Terapisi Uygulayıcı Eğitimi – Fide Danışmanlık (Prof. Dr. Ümran Korkmazlar)

– Cinsel Terapi Eğitimi – Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (Psikoterapist Cem Keçe)
– Hipnoz Eğitimi – Psikoterapi Enstitüsü (Uzm. Dr. Tahir Özakkaş)

– Bilişsel Davranışçı Terapi
– Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
– Yaratıcı Drama Eğitimi

Kaynak:
www.tavsiyeediyorum.com
www.doktortakvimi.com

İstanbul Bakırköy Psikolojik Danışman Desteği – İstanbul Bakırköy Vajinismus Terapisi
Bakırköy EMDR – Ataköy EMDR – Yeşilköy EMDR – Avrupa Yakası EMDR – Beylikdüzü EMDR – İncirli EMDR
İstanbul Bakırköy Vajinismus Terapisi – Ataköy Vajinismus Terapisi – Yeşilköy Vajinismus Terapisi – Avrupa Yakası Vajinismus Terapisi – Beylikdüzü Vajinismus Terapisi
İstanbul Bakırköy Cinsel Terapi – Ataköy Cinsel Terapi – Yeşilköy Cinsel Terapi – Avrupa Yakası Cinsel Terapi – Beylikdüzü Avcılar Cinsel Terapi